Bemutatkozás – Vizi tagóvoda

A Mesevilág Óvoda Vízi Tagóvodája 1980 óta fogadja a gyerekeket.

Célunk a feltétel nélküli, szeretetteljes légkörben önmagához képest testileg, lelkileg fejlett, egészséges, kiegyensúlyozott, harmonikus gyermekek nevelése, akik szeretik, óvják a természetet, valamint érdeklődnek a környezetükben élő embertársaik iránt, és akiknél a további tanulmányi előmenetel sikeres lesz. Célunk az egészséges személyiség kialakítása, énkép-önismeret-önértékelés fejlesztése. Legyenek autonómok, elfogadók, váljanak képessé az önálló helyzetmegoldásokra.

A harmonikus személyiségfejlesztést az eltérő fejlődési ütem és az egyéni sajátosságok figyelembe vételével valósítjuk meg, differenciált fejlesztésekkel. Feladatunk a speciális nevelést igénylő gyermekek integrálása, szocializálása, fejlődésük elősegítése.

Kiemelten a mozgásfejlesztésre és a környezeti tartalmak beépítésére fókuszálunk pedagógiai munkánk során. Fejlesztő törekvéseinket a mozgás kapcsán a tornaterem, tornaszoba megléte is segíti, illetve a környezeti témák feldolgozásánál a közeli Gőtés-tó, Duna part, Skanzen is a tervezett külső helyszíneink között található. Rendelkezünk só szobával is, melyet kúra szerűen félévente használnak csoportjaink. Udvarunk felújításra került, folyamatosan bővítjük a játéklehetőségeket, például a felfestett mozgásfejlesztő játékokkal.

A gyerekek óvodai napjait a hagyománnyá vált és a mindig változó programjaink, megemlékezéseink is színesítik. A teljesség igénye nélkül ilyen például:

• Állatsimogató és lovagoltatás, madárovi („Állati jó nap a Vízi oviban”)
  • Sport és egészségnap („Óvodai mocorgó nap”)
  • Játszó délutánok szülőkkel („Ma Te is ovis lehetsz”)
  • Bérletes meseszínház
  • Csoportok interaktív kiállítása adott témában (pl. újrahasznosított anyagból játékok)
  • Mikulás ünnep
  • Meseszínház a kolléganők szereplésével (Közösségi Ház)
  • Ovikarácsony
  • Ovifarsang
  • vízi ovi sportnap („Hajrá Vízi Ovi!”)
  • Húsvét
  • Közbiztonsági nap
  • Vízi majális, gyereknap, tematikus játékokkal (Pl.:„Kalózok és királylányok”, „Cirkuszolunk”, „Megelevenedett mesék”)

A szülőkkel való párbeszéd és kapcsolattartás igen fontos, hiszen legféltettebb kincsüket bízzák ránk. Oviba hívogató játszóházzal mutatkozunk be a leendő ovisoknak. Közös programokat szervezünk a szülőkkel (sportnap, játszó délután, majális), a szülői értekezleteken különböző témákat dolgozunk fel, melyekről párbeszédet folytatunk, így lehetőség van arra, hogy megismerjék szakmai munkánkat, illetve segíthessünk bármilyen neveléssel kapcsolatos problémában.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!