Bemutatkozás – Cseppke tagóvoda

Óbudai Mesevilág Óvoda – Cseppke Tagóvoda

Tagóvodánk 6 homogén összetételű csoportját, 140 férőhellyel, 2010-ben nyitottuk nagy lelkesedéssel, sok-sok tervvel. 1-1 csoport létszáma 18 – 24 fő.

Elsődleges szempont volt az induláskor, hogy a törzsóvoda hagyományait, értékeit, célkitűzéseit, Pedagógiai programját megőrizve alakítsuk ki egyéni arculatunkat.

Ennek megfelelően az egészséges életmódra, a környezet megóvására nevelés, a tanulási nehézségek megelőzése mellett a népi hagyományok ápolásával foglalkozunk kiemelten. Fontosnak tartjuk, hogy mindeni számára már az óvodába való belépéskor látható legyen ezen törekvésünk. Ennek megfelelően alakítjuk belső tereinket. Folyamatosan gyűjtjük a régi használati eszközöket, s ezeket beépítjük a dekorációba. Népi játékokat készítünk, s tematikának megfelelően használjuk ezeket a gyerekekkel.

Napi életünket áthatja a népi játékok, a népzene, a néptánc, a népszokások, jeles napok megismerése, gyakorlása. Kéthetente zenészek segítségével ismerkedünk a különböző népi hangszerekkel, táncokkal, szokásokkal. E mellett a szentendrei Skanzenben is ismerkedünk a hagyományokkal, népi mesterségekkel, játékokkal.

A csoportok egyéni igényeihez alkalmazkodva kirándulni, állatkertbe, színházba járunk. Az óvó- és dadus nénikkel Mikulás érkezésekor, karácsonykor, húsvétkor előadásokkal lepjük meg a gyerekeket. Különböző alkalmakkor sütünk, salátákat készítünk a gyerekekkel, sportvetélkedőket szervezünk, kiállításokat rendezünk a gyerekek munkáiból.

Az óvó nénik folyamatosan részt vesznek különböző továbbképzéseken, hogy megújítsák, elmélyítsék tudásukat a gyerekek sokoldalú fejlesztése érdekében.

Az iskolai tanuláshoz szükséges pszichikus funkciók fejlesztését az óvodába lépés első napján elkezdjük. Azt valljuk, hogy minden játékkal, pedagógiai eszközzel, feladatadással a gyerekek fejlettségének és igényeinek figyelembevételével, differenciáltan olyan képességeket fejlesztünk, melyek lehetővé teszik a harmadik-negyedik év végére a zökkenőmentes iskolakezdést. Ha ebben a munkában a gyerekeknél olyan nehezítettséget tapasztalunk, mely több segítséget igényel az átlagosnál, kérjük a logopédus, pszichológus, fejlesztő – gyógypedagógus, ill. a Pedagógiai Szakszolgálat megerősítő véleményét, vagy részükről plusz foglalkozások biztosítását.

Hatalmas tornatermünk nagyon jól felszerelt. Itt a délelőtti mozgás mellett délutánonként foci, judo, kosárlabda, modern tánc várja a gyerekeket. E mellett az angol nyelvvel, sakkal ismerkedhetnek játékosan a gyerekek, s kézműves foglalkozáson is részt vehetnek.